Skrzydlaci podbijają Zamek w Książu!

Skrzydlaci wiedzą, że czerwiec jest wyjątkowym miesiącem, nie tylko przez wzgląd na Święto Dziecka, od którego zaczyna się ten magiczny czas, ale i z uwagi na przypadający – w wybranym przez nas miesiącu – początek wakacji, podczas których można wyruszyć na upragnioną wycieczkę.

Dlatego też – postanowiliśmy w tym roku połączyć te dwie, jakże ważne daty i wybranym przez nas podopiecznym, z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Kaczorowie, na Śląsku, zafundować niezapomnianą wyprawę, której celem jest podbój – jakże pięknego i tajemniczego – Zamku w Książu.
Będziemy również szukać magicznych krasnoludów w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, największej atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, każdy z naszych podopiecznych nie tylko obejrzy ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także pozna specyfikę niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika.
Pragniemy także, aby dzieci przy suto zastawionym stole, poznały szczegółowe zasady savoir-vivre’u. Mogły posilić się w przerwach między atrakcjami oraz bezpiecznie dotrzeć na Zamek i wrócić do swojej placówki.

Jeśli chcecie przyłączyć się do Akcji i sprawić, by nasze dzieci choć na jeden dzień przeniosły się w szlachetny, pradawny świat królewskiego dworu i zamieniły w dzielnych rycerzy oraz piękne księżniczki – dorzućcie do naszej sakiewki swoją monetę, w wybranej przez Was wartości: – 25 zł – 50 zł – 100 zł dokonując przelewu na nasze fundacyjne konto o numerze:
09 1090 1694 0000 0001 2950 1402 ,
z dopiskiem: Skrzydlaci podbijają Zamek w Książu.

Istnieje też opcja zakupu Specjalnej Monety, o dowolnie wybranej – przez Was – wartości, która doda nam Szlachetnej Mocy Sprawczej, dzięki której będziemy mogli jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz Skrzydlaty Dzień Podboju.
Jeśli Wasza Królewska (!) hojność przerośnie nasze najśmielsze, skrzydlate oczekiwania – obiecujeMy, że nadwyżkę monet przeznaczymy na zakup szlachetnych upominków dla dzieci, tak, by nasza Wyprawa pozostała na długo w ich pamięci. Dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Naszej Zamkowej Akcji, liczy się każda MONETA !

Nisko się kłaniaMy i zapraszaMy !
SkrzydlaCi.