Wizyta Mikołajkowa w Domu Dziecka w miejscowości Równe

Z prostej i skromnej akcji facebookowej, zorganizowanej w listopadzie 2013 r., zatytułowanej: “Wizyta mikołajkowa w domu dziecka”, powstało na tyle duże wydarzenie, że przerosło nawet najśmielsze oczekiwania samej pomysłodawczyni. Dzięki uprzejmości darczyńców, udało się zebrać niesłychane ilości słodyczy, kosmetyków, ubrań, książek, gier, zabawek, itp. Plany składowania rzeczy w garażu spaliły na panewce, trzeba było zorganizować większą przestrzeń. Na szczęście, dzięki uprzejmości sąsiedzkiej – zaprzyjaźnione małżeństwo udostępniło – na potrzeby akcji – swoje mieszkanie. Udało się również zorganizować profesjonalny transport bezpośrednio do dzieciaków z Domu Dziecka.

“Drodzy !

w sposób zupełnie spontaniczny przyszedł mi do głowy pewien pomysł: otóż postanowiłam, że w najbliższe Mikołajki udam się do wybranego, warszawskiego Domu Dziecka z paczkami dla dzieci. Gromadzimy latami wiele (niepotrzebnych nam już) rzeczy, począwszy od ubrań, zabawek, książek, kończąc na ukochanych pluszakach, które – nawet i one – z czasem tworzą niebezpieczne barykady :)

Jeśli macie jakieś zbędne rzeczy, z których dzieci mogłyby się ucieszyć, względnie chcecie przekazać im jakieś drobne słodycze lub upominki – zapraszam do przyłączenia się do akcji. Ze zgromadzonych przez listopad rzeczy – zrobiłabym paczki i 6.12. pojechałabym do maluchów. Jeśli chcecie wspomóc mnie w jakikolwiek sposób, choćby poprzez towarzyszenie podczas eskapady – zapraszam ! Będzie mi bardzo miło. Piszcie lub dajcie lajka na fb, z zaznaczeniem, w jaki sposób chcecie i możecie pomóc.

kontakt: mail: a.fudali@me.com
lub poprzez fb”

Agnieszka Fudali.