Dzieciaki odkrywają zwierzaki!

Afrykarium to nowy obiekt na edukacyjnej mapie Wrocławia.
Pochodzące od słów Afryka i Akwarium miejsce stanowi wyjatkową atrakcję zlokalizowaną na terenie wrocławskiego ZOO. W 15 tysięcach litrów wody, w 21 basenach i akwariach mieszka ok. 250 gatunków ryb, które na co dzień zasiedlają rafy koralowe Afryki. W przeszklonych akwariach spotkamy również hipopotamy, żółwie, meduzy oraz płaszczki! Jednak najwiekszą atrakcją jest 18-metrowy przeszklony tunel, gdzie nad głowami zwiedzających pływają kilkumetrowe rekiny!Poza Afrykarium, w pozostałych częsciach zoo znajdziemy również inne gatunki zwierząt z całego świata…

Wiemy, że oglądanie z bliska takich cudów natury sprawi olbrzymią radość i będzie nisamowitą przygodą, którą zwiedzający zapamiętają na długo.
Z okazji nadchodzacego Dnia Dziecka chceMY udostępnić tę możliwość potrzebującym dzieciom. Chcemy dowiedzieć się od nich, jakie zwierzęta znają, a następnie pokazać je im w rzeczywistości.

W pierwszy czerwcowy weekend zaprosiMY do Wrocławia dwie grupy dzieci wraz z opiekunami – znanych Wam z poprzednich akcji wychowanków Domu Dziecka w Kaczorowie oraz podopiecznych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojcieszowie.
Łącznie w wycieczce weźmie udział 30 dzieci, 4 opiekunów oraz Skrzydlaci Wolontariusze, którzy będą nad wszystkim czuwać:)

Niebawem na stronie wydarzenia opublikujemy listę dzieci wraz z rysunkami zwierząt, które ich zdaniem żyją w zoo. Podczas wycieczki zachęcimy dzieci do szukania swoich rysunkowych bohaterów, ze spotkania wykonamy pamiątkowe zdjęcia, które później opublikujemy na facebooku Fundacji.
Koszt wycieczki dla jednego dziecka wynosi 156 zł i obejmuje transport do i z Wrocławia, wejście na teren zoo, (w tym do Afrykarium), ciepły posiłek w trakcie zwiedzania, owoc, wodę. W cenie pakietu uwzględniono koszty dodatkowe takie jak bilety wstępu dla opiekunów, posiłek dla kierowcy.

Jesli chcecie pomóc, wpiszcie przy danym rysunku komentarz –
„kupuję” i zróbcie przelew wpisując numer i imię dziecka.
Macie do wyboru dwie możliwości: „kupują cały pakiet” w wysokości 156zł lub „kupuję 1/2 pakietu” – czyli 78zł.
Możecie zatem sfinansować wycieczkę sami, ale możecie też udostępnić wydarzenie u siebie na wallu i pomóc nam znaleźć darczyńce na brakujące 1/2 pakietu dla innego dziecka:)

Dane do przelewu:
Fundacja Skrzydlaci
ul. Żurawia 24A/24
Bank WBK, Oddział 40 w Warszawie
Nr konta 09 1090 1694 0000 0001 2950 1402

WierzyMY w Was i liczymy na Wasze zaangażowanie!

Do ZOObaczenia!