Akcja Mikołajkowa Skrzydlatych

Po raz pierwszy pod patronatem Fundacji Skrzydlaci, a po raz drugi w ramach akcji mikołajkowej – zorganizowaliśmy Mikołajki dzieciom z Domu Dziecka w miejscowości Równe. Tegoroczna Akcja Mikołajkowa Skrzydlatych była tematyczna, pomoc została ukierunkowana na rozwój pasji, poszerzenie zainteresowań, edukację, umożliwienie szlifowania posiadanych talentów, zachęcenie do uprawiania ulubionego sportu, itp. Dlatego też, każde dziecko określiło, co konkretnie chciałoby dostać od Skrzydlatych w ramach szeroko pojętego rozwoju. Listę upragnionych rzeczy, czyli “Listę życzeń” opublikowaliśmy na FB Skrzydlatych.

Niezależnie od wymarzonej rzeczy – każde dziecko otrzymało od nas paczkę ze słodyczami

W tym roku darczyńcy i osoby zaprzyjaźnione z Fundacją pomagali na 3 sposoby:
1. kupowali konkretną rzeczy z Listy życzeń
2. kupowali słodycze i/lub kosmetyki
3. poprzez przelew na konto bankowe Fundacji – w takim wypadku my kupowaliśmy potrzebne, brakujące rzeczy.

Harmonogram wydarzenia:
17.11.2014 r. – 6.12.2014 r. czas trwania akcji;
24.11.2014 r. – 5.12.2014 r. dostarczanie zakupionych rzeczy do Fundacji;
5.12.2014 r. robienie paczek;
6.12.2014 r. wizyta w Domu Dziecka.

Nasi niezawodni, najwspanialsi, Skrzydlaci Wolontariusze zaangażowali się w Akcję Mikołajkową osobiście i pomagali nam podczas robienia paczek, przy transporcie oraz towarzyszyli podczas samej wizyty w dniu 6 grudnia b.r.

Część darczyńców wspomogła nas finansowo w organizacji wydarzenia i pokryła (w części) koszty transportu, opakowań i funkcjonowanie samej Fundacji.

Szczególne podziękowania kierujemy do firm: Bluebirds & Co., Kia Motors Polska, Renault Polska Sp. z o. o., które wspomogły nas w akcji i podarowały dzieciom wysokiej jakości, modne i sportowe ubrania.

Wróciliśmy – z uśmiechem na twarzy – podobnymi do tych wyraźnie zauważalnych, szczerych uśmiechów dzieci (gdy rozpakowywały prezenty). W podziękowaniu od dzieci, wychowawców oraz dyrektora placówki, Pana Jana Nowaka – otrzymaliśmy piękne, ręcznie wykonane pudełko, wspaniałą bombkę oraz dyplom. Prezenty, jakimi obdarowały nas podopieczni Domu Dziecka z Równem pokazały, że dzieci są niezwykle utalentowane manualnie i należy zastanowić się nad sposobami rozwoju takiego talentu.

Raz jeszcze bardzo dziękujeMy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w naszą tegoroczną Akcję Mikołajkową. Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu – udało się tak wspaniale pomóc.

ZapraszMy do obejrzenia zdjęć z akcji.
KłaniaMy się nisko.